Vēsture

1971 1971

Dzimst alus darītava “Tērvete”.
Saulgriežos uzsākam ražot mūsu pirmo alu - “Senču”.

Bijām pirmā kolhozu alus darītava, kas Latvijā pieteicās konkurēt ar valsts atbalstītajām rūpnīcām pudeļu alus ražošanā. Alus darītava, kā kolhoza “Tērvete” palīgražošanas nozare, uzsāka savu darbību ar stingriem nosacījumiem: drīkst pārstrādāt tikai kolhozā audzētus miežus, bet darbaspēks nedrīkst būt no tobrīd kolhozā strādājošajiem ļaudīm.

Pirmajā darbības gadā uzsākām iesala ražošanu, turklāt viss process tajā laikā bija roku darbs. Alu raudzējām melnā metāla kublos, kuri tika nomainīti 80. gados pret nerūsējošā tērauda tvertnēm.

Uzzini par mūsu joprojām populārāko alu “Senču” ko vairāk!

pirmais uzņēmums, kas sāka alu pildīt 0,5l stikla pudelēs

3000

ražošanas jauda - 3000 pudeles stundā

viss alus radīšanas process – roku darbs

1975 1975

Sākam ražot jaunu alus šķirni “Tērvetes”.

Alus ātri vien iekaroja cilvēku atzinību un kļuva pieprasīts, par ko liecināja arī degustācijās gūtie augstie alus cienītāju novērtējumi.

Neapstājoties pie sasniegtā, bet tiecoties uz izcilību, mūsu speciālisti turpināja papildināt zināšanas Maskavas alus institūtā un Ļvovā.

Uzzini vairāk par alu “Tērvetes”!

jauna alus šķirne “Tērvetes”

1995 - 2000 1995 - 2000

Būtisks posms mūsu attīstībā.

Deviņdesmito gadu sākumā vairākām alus darītavām Latvijā bija iespēja spert nozīmīgu soli tehnoloģiskās izaugsmes virzienā – mēs šo iespēju izmantojām! Tolaik informāciju par tehnoloģiju straujo attīstību bija iespējams gūt tikai no Krievijā iznākušajiem drukātajiem medijiem.

Sākoties Latvijas neatkarības laikam, sākās arī alus nozares iespēju laiks. Mūsu speciālisti devās pieredzes apmaiņā uz alus darītavām Rietumvācijā, kas kalpoja par ļoti vērtīgu ieguldījumu mūsu alus darītavas attīstībā.

Vai zināji, ka Tērvetes alu vari iegādāties arī 30l KEG mucā?
1995

jauna pudeļu pildīšanas līnija no Vācijas

1996

uzsākam alus filtrāciju

1997

sākam izlejamo alu pildīt KEG tipa mucās

1998

uzstādam KEG mazgāšanas un pildīšanas iekārtu

2002 - 2005 2002 - 2005

Jauns alus pagrabs un pildītava.
Sākam ražot jaunu alus šķirni “Tērvetes Orģinālais”.

Izmantojot Eiropas Savienības pirmsiestāšanās fonda “SAPARD” līdzekļus, izveidojām mūsdienīgu CKT (centrālās kontroles tanks) alus pagrabu ar 16 tvertnēm un uzstādījām jaunu pudeļu pildīšanas līniju ar jaudu 6000 pudeļu stundā, kas mums ļāva ievērojami palielināt ražošanas apjomus.

Radījām jaunu alus šķirni “Tērvetes Oriģinālais”, kas ir mūsu stiprākais alus, ar izteiktāku garšu buķeti un iegūts ilgākas noguldīšanas rezultātā.

Par kvalitatīvu un augstvērtīgu produktu ražošanu 2005. gadā Zemkopības ministrija un Mārketinga padome mūsu alus darītavai piešķīra “Kvalitātes karogu”.

Uzzini vairāk par uzņēmumu!

jauna pudeļu pildīšanas līnija ar jaudu 6000 pudeļu stundā

jauna alus šķirne ”Oriģinālais”

Zemkopības ministrija Tērvetes alus darītavai piešķir “Kvalitātes karogu”

2011 - 2012 2011 - 2012
Ražotne

“Tērvete” kļūst par iemīlētu zīmolu.
Top jaunas alus šķirnes un jauna vizuālā identitāte.

40 gadu laikā alus “Tērvete” iekaroja gan veikalu plauktus, gan arī cilvēku sirdis. Pieprasījums pēc alus darītavas radītajiem produktiem turpināja pieaugt.

Uzņēmuma pamatvērtībām nostabilizējoties, radījām zīmolu “Tērvete”, kas simbolizē mūsu zemes – Latvijas – laukus, cieņu pret patiesām, no senčiem mantotām vērtībām, ilgtspējīgu domāšanu un augstu kvalitāti. Uzņēmumam attīstoties, tika izstrādāts jauns produktu vizuālais noformējums un radīts sauklis, kas simbolizē mūsu vērtības, – “No pašu zemes nācis!”.

Uzklausot mūsu alus cienītājus, produktu klāstu papildinājām ar jaunu produktu – nefiltrētu alu –, kas satur dabīgās nogulsnes.

Uzzini vairāk, ciemojoties mūsu alus darītavā

jauns vizuālais noformējums un sauklis - “No pašu zemes nācis!”

jauns produkts - nefiltrēts alus

2014 - 2016 2014 - 2016

Straujas attīstības un lielu investīciju laiks.
Sākam ražot kvasu un ūdeni.

Ierīkojām vēl vienu CKT pagrabu ar 12 tvertnēm un uzstādījām mūsdienīgām tehnoloģijām aprīkotu alus misas vārītavu, kas bija divas reizes jaudīgāka par iepriekšējo, spējot saražot 42m3 misas diennaktī.

Lai paplašinātu mūsu produktu cienītāju garšu daudzveidību iespējas, papildinājām produktu klāstu ar jaunu tumšā alus šķirni “Tērvete Tumšais”, kura darīšanā izmantojam trīs veida iesalus – gaišo, karamelizēto un dedzināto. Tāpat darītavā ieviesām kvasa ražošanas tehnoloģisko līniju un sākām ražot divas kvasa šķirnes – “Saimes” un “Godu”. Produktu klāstam pieaugot, uzbūvējām plašu gatavās produkcijas noliktavu, kurā varam izvietot līdz 1 000 000 pudeļu, kurās kopā iepildīti 500m3 alus.

2016. gadā uzstādījām PET pudeļu izpūšanas un pildīšanas līniju ar jaudu – 6 000 pudeles stundā un uzsākām kvasa pildīšanu PET pudelēs.

Uzsākām arī dzeramā ūdens “Tērvete” ražošanu, kas iegūts no mūsu pašu zemes pazemes ūdens atradnēm apmēram 60m dziļumā.

jauna tumšā alus šķirne "Tērvete Tumšais"

divas jaunas kvasa šķirnes “Saimes” un “Godu”

plaša gatavās produkcijas noliktava 1 000 000 pudelēm

jauna un jaudīga PET pudeļu iekārta

dzeramais ūdens “Tērvete”

2016 - 2021 2016 - 2021
Alus

Alus darītava “Tērvete” turpina attīstīties un svin savu 50. gadadienu.

Izaugsmes un attīstības bagāts laiks, kurā alus darītava “Tērvete” guvusi atzinību un cieņu mūsu pašu zemē un ārpus tās robežām. Augot mīlestībai pret mūsu zīmolu un ar rūpēm radītajiem produktiem, esam pilnveidojuši mūsu produktu radīšanas tehnoloģijas un izveidojuši jaunus produktus daudzveidīgu garšu piedzīvojumu baudīšanai.

Ar cieņu un mīlestību pret jau padarīto un ar atbildīgu un mērķtiecīgu skatu nākotnē mēs turpinām mūsu attīstības ceļu, radot tradīcijās balstītus un lolotus produktus.

svinam mūsu 50. dzimšanas dienu

divu veidu alus dzērieni Radler - greipfrūtu-upeņu un smiltsērkšķu-meloņu