21/06/2023

Kampaņa “Latvijas muzikālie labumi”

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras rīkotās kampaņas “Latvijas Labums” mērķis ir mainīt Latvijas iedzīvotāju iepirkšanās paradumus – mudināt izvēlēties vietējā ražojuma preces un produktus, tāpēc, sagaidot Līgo svētkus un Jāņus, Tērvetes alus kopā ar diviem citiem vietējiem aldariem –  “Valmiermuižas alus” un “Užavas alus” – apvienojās vēl nebijušā iniciatīvā –...

Lasīt vairāk

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras rīkotās kampaņas “Latvijas Labums” mērķis ir mainīt Latvijas iedzīvotāju iepirkšanās paradumus – mudināt izvēlēties vietējā ražojuma preces un produktus, tāpēc, sagaidot Līgo svētkus un Jāņus, Tērvetes alus kopā ar diviem citiem vietējiem aldariem –  “Valmiermuižas alus” un “Užavas alus” – apvienojās vēl nebijušā iniciatīvā – kopīgā dziesmā “Brūvēts Latvijā”, kas cildina Latvijā brūvētu alu. Aicinām klausīties, dziedāt līdzi un izvēlēties alu, kas no pašu zemes nācis!

Melodiju un vārdus dziesmai radījuši grupas “Dziļi violets” mūziķi Nauris Brikmanis un Valters Osis.

Valters Paškausks, AS “Tērvetes AL” valdes priekšsēdētājs, pauž:

Dalība šajā projektā mums likās pašsaprotama, jo ir svarīgi cilvēkiem atgādināt, kas ir tie produkti, kas tapuši pašu mājās. Mēs ļoti cienām projekta līdzdalībniekus – “Užavas” un Valmiermuižas alus darītavas – , jo viņi, tāpat kā mēs, ir īsteni Latvijas patrioti un dara savu darbu no sirds. Šajā reizē runāt par konkurenci nav svarīgi, jo apvienojamies kopīgā mērķī – atgādināt un celt godā Latvijā darītu alu.

Valmiermuižas alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis:

Šobrīd jau vairāk nekā 2/3 Latvijas veikalos pārdotā alus netiek ražots Latvijā un importētā alus etiķetes rotā poētiski latviski nosaukumi. Es lepojos, ka Valmiermuižas alus brūvēja un brūvēs tikai Latvijā, tikai Valmiermuižā. Tādēļ aicinu kopā ar “Latvijas labums” izvēlēties Latvijā darītu alu!

Bet “Užavas alus” direktore Irēna Pumpura norāda:
Iesaistījāmies šajā kopīgajā dziesmas projektā, jo gribējām atgādināt mūsu Latvijas iedzīvotājiem un tās ciemiņiem, ka Latvijā joprojām pastāv lieliska iespēja baudīt garšīgu un kvalitatīvu alu, kas tiek ražots tepat mūsu mājās – Latvijā! 
Lai skan Latvju dziesmas un plūst Latvijas garšīgais alus!

Visas dziesmas klausāmas un līdzi dziedamas, kā arī video stāsti skatāmi tīmekļvietnē www.latvijaslabums.lv, kā arī LTRK un “Latvijas Labums” sociālo tīklu kontos. Tāpat stāsti par Latvijas ražotājiem būs lasāmi vortālā tv3.lv, bet dziesmas līdzi dungot varēs “Rimi” veikalos.
Kustība “Latvijas Labums” ir izveidota 2014. gadā, lai veicinātu Latvijā ražotas produkcijas atpazīstamību un mudinātu izvēlēties vietējos produktus un preces. “Latvijas Labums” uztur un popularizē LTRK.

Dziesma “Brūvēts Latvijā” klausāma un līdzi dziedama:

•    YouTube
•    Spotify

Mūziķu viesošanās alus darītavā ”Tērvete” – VIDEO

20/06/2023

Nākamā gada sākumā viskijs "Tērvete" būs pārdošanā

Tērvetes alus darītavas vadītājs Valters Paškausks laikrakstam “Latvijas Avīze” atklājis, ka “velkošais zirgs – alus – arī turpmāk būs “Tērvetes” galvenais produkts”, taču viskijs papildinās sortimentu un radīs jaunas pārdošanas iespējas. “Šis produkts top, balstoties uz mūsu iespējām. Mums ir izstrādātas un labi zināmas misas vārīšanas un raudzēšanas tehnoloģijas. Viss...

Lasīt vairāk

Tērvetes alus darītavas vadītājs Valters Paškausks laikrakstam “Latvijas Avīze” atklājis, ka “velkošais zirgs – alus – arī turpmāk būs “Tērvetes” galvenais produkts”, taču viskijs papildinās sortimentu un radīs jaunas pārdošanas iespējas.

“Šis produkts top, balstoties uz mūsu iespējām. Mums ir izstrādātas un labi zināmas misas vārīšanas un raudzēšanas tehnoloģijas. Viss sākas ar graudiem – izmantojam pašu audzētos. Atlika vien pievienot destilāciju un produkta noguldīšanu mucās,” laikrakstam atklājis Valters Paškausks.

Līdz šim Latvijā viskiju neviens neesot ražojis. Turklāt  šis process neesot ātrs – produkts mucā, kā minimums, jānotur trīs gadus un tas citus potenciālos ražotājus biedējot. Vēl jāizstrādā process, jānopērk iekārtas, un pastāv jautājums, vai pirmais viskijs sanāks perfekts. “Tērvete” šajā projektā darbojas vairāk nekā piecus gadus. Pimajai noguldītajai muciņai jūlijā nosvinējām četrus gadus. Katra muciņa reģistrēta PVD, kas veic kontroli. Puse no rezultāta esot atkarīga no tā, kā šis process tiek vadīts noguldīšanas laikā.

“Tērvetes” tehnologi izveidojuši miežu iesala viskiju, bet otrs būšot kukurūzas viskijs. Ideja par viskiju esot uzņēmuma komandas darbs. Latvijas tirgū viskijs tiek realizēts ap divi tūkstoši tonnu jeb 2 miljoni litru gadā, bet “Tērvetes” ražošanas kapacitāte ir viens procents no tā un pagaidām neesot runas par eksportu. Taču pēc trīs – pieciem gadiem gan varētu domāt par lielāku viskija ražošanas apjomu. Pašlaik mūsu velkošais zirgs ir alus, kas veido ap 90 % no apgrozījuma,” uzsver Paškausks.

Līdz šim uzņēmums ieguldījis aptuveni 14 miljonus eiro un šogad un nākamgad tiks ieguldīti vēl 4 miljoni jaunas pildītavas izveidē, palielinot jaudu, kā arī citos projektos. Investīcijas ļauj automatizēt procesus. Ar to pašu darbinieku skaitu uzņēmums saražo trīs reizes vairāk nekā pirms 10 gadiem. “Ja gribam attīstīties un palielināt jaudu, jāinvestē. Sešus mēnešus gadā strādājam septiņas dienas nedēļā 24 stundas diennaktī. Nākotnē darbaspēka izmaksas augs, mazāk cilvēku gibēs strādāt fizisku darbu, tāpēc jāiegulda,” pauda uzņēmuma vadītājs.

Pilnu interviju lasīt ŠEIT

27/09/2022

“Tērvetes” – jau atkal mīlētākais alus zīmols Latvijā!

Ikgadējā Baltijas valstu izcilāko zīmolu godināšanas forumā, kurā norisinājās arī vērtīgas diskusijas un starptautiski atzītu ekspertu vieslekcijas, tika nosaukti Baltijas spožākie un sabiedrībā iecienītākie zīmoli 2022. gadā. Mīlētāko alus zīmolu kategorijā zīmols “Tērvete” nemainīgi ieņem 1. vietu jau vairāku gadu garumā! No sirds pateicamies par augsto novērtējumu, tas mums dod...

Lasīt vairāk

Ikgadējā Baltijas valstu izcilāko zīmolu godināšanas forumā, kurā norisinājās arī vērtīgas diskusijas un starptautiski atzītu ekspertu vieslekcijas, tika nosaukti Baltijas spožākie un sabiedrībā iecienītākie zīmoli 2022. gadā.
Mīlētāko alus zīmolu kategorijā zīmols “Tērvete” nemainīgi ieņem 1. vietu jau vairāku gadu garumā! No sirds pateicamies par augsto novērtējumu, tas mums dod spēku turpināt strādāt!

Vairāk informācijas: https://balticbrands.eu/en