23/04/2024

Ieguldījumi ražošanas līdzekļu modernizācijā un infrastruktūrā

AS “TērvetesAL” tiek īstenots projekts “Ieguldījumi ražošanas līdzekļu modernizācijā un infrastruktūrā” (Nr. 23-00-A00402-000026), ko līdzfinansēs Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” apakšpasākuma “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē” ietvaros. Projektā paredzēta jaunu ražošanas pamatlīdzekļu iegāde – smagā automašīna ar kravas liftu, elektriskais...

Lasīt vairāk

AS “TērvetesAL” tiek īstenots projekts “Ieguldījumi ražošanas līdzekļu modernizācijā un infrastruktūrā” (Nr. 23-00-A00402-000026), ko līdzfinansēs Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” apakšpasākuma “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē” ietvaros.

Projektā paredzēta jaunu ražošanas pamatlīdzekļu iegāde – smagā automašīna ar kravas liftu, elektriskais iekrāvējs, elektriskais palešu pacēlājs, palešu pārvietotājs, seglu vilcējs un komb. izkraušanas pašizgāzējs-puspiekabe, grīdas uzkopšanas iekārta, gaisa kompresors. Tiks veikta jaunas pudeļu pildītavas izbūve noliktavas telpās un teritorijas labiekārtošana.

Kopējais projekta budžets sastāda 4’205’078 EUR, no kā ES līdzfinansējums ir 2’092’539 EUR.

Investīciju mērķis ir palielināt apgrozījumu no lauksaimniecības produkcijas pārstrādes, kā arī projektā paredzēti ieguldījumi energoefektivitātes paaugstināšanā. Pēc projekta īstenošanas plānots palielināt darbinieku skaitu vismaz par 6%.

Projektu atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests. Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē: http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm

21/02/2024

Turpinām atbalstīt Rīgas atbalsta centru Ukrainas iedzīvotājiem

Rīgas rātsnamā 14. februārī tika godināti astoņi uzņēmumi, kuri jau ilgstoši palīdz nodrošināt patīkamāku Rīgas atbalsta centra Ukrainas iedzīvotājiem apmeklējumu. Goda rakstus uzņēmējiem pasniedza Rīgas mērs Vilnis Ķirsis, vicemēre Linda Ozola un Ukrainas atbalsta centra vadītājs Pēteris Grūbe, un saņēmēju vidū bija arī AS “Tērvetes AL”, kas ik mēnesi piegādā...

Lasīt vairāk

Rīgas rātsnamā 14. februārī tika godināti astoņi uzņēmumi, kuri jau ilgstoši palīdz nodrošināt patīkamāku Rīgas atbalsta centra Ukrainas iedzīvotājiem apmeklējumu.

Goda rakstus uzņēmējiem pasniedza Rīgas mērs Vilnis Ķirsis, vicemēre Linda Ozola un Ukrainas atbalsta centra vadītājs Pēteris Grūbe, un saņēmēju vidū bija arī AS “Tērvetes AL”, kas ik mēnesi piegādā centram ūdeni un atspirdzinošus bezalkoholiskos dzērienus.

Rīgas atbalsta centrs Ukrainas iedzīvotājiem jau gandrīz divus gadus sniedz palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri atrod patvērumu Rīgā. No 2024. gada janvāra tas atrodas Pāles ielā 9. Centrā iespējams reģistrēt savu dzīvesvietu Rīgā, pieteikties sociālajai palīdzībai un saņemt konsultācijas par pašvaldības piedāvātajiem sociālajiem pakalpojumiem, reģistrēt bērnus pašvaldības izglītības iestādēs, pieteikties uzturēšanās atļaujām, izgatavot personalizētos e-talonus, apmeklēt nodarbības un pasākumus.

Lai saņemtu visus nepieciešamos pakalpojumus, centrā var nākties pavadīt vairākas stundas. Lai gaidīšana būtu patīkamāka un ērtāka, vairāki uzņēmumi bez atlīdzības palīdz rūpēties par to, lai apmeklētājiem būtu pieejams bezmaksas internets, kafija, ūdens, gardumi, kā arī palīdz par centra aprīkojumu.

Rīgas mērs Vilnis Ķirsis, sveicot uzņēmējus, uzsvēra: “Rīga atbalstīs Ukrainu, cik ilgi vien vajadzēs. Es zinu, ka sniegt nepārtrauktu un ilgstošu atbalstu nav viegls uzdevums. Nogurumu no kara jutu, nesen viesojoties Ukrainā, un tas redzams arī šeit, Latvijā. Tāpēc īpaša pateicība jāizsaka tiem, kas bez īpaša pamudinājuma sniedz atbalstu Ukrainai un ukraiņiem, kad ieradušies Rīgā. Jāiztur būs vēl, un mēs nezinām, cik ilgi, bet mēs būsim kopā ar Ukrainu līdz uzvarai.”

Avots: riga.lv
Foto: Diāna Spiridovska

29/01/2024

Saules paneļu uzstādīšana alus darītavā

AS “Tērvetes AL” veiksmīgi tiek realizēts projekts “SAULES PANEĻU UZSTĀDĪŠANA ALUS DARĪTAVĀ” ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fondu piesaisti. Kopējais projekta budžets sastāda 87’037,40 eur, no kura ES līdzfinansējums ir 24’840,72 eur. Šī projekta ietvaros tiek veikti energoefektivitāti veicinoši būvdarbi, kā rezultātā plānots samazināt uzņēmuma primārās enerģijas patēriņu vidēji par 3,3%,...

Lasīt vairāk

AS “Tērvetes AL” veiksmīgi tiek realizēts projekts “SAULES PANEĻU UZSTĀDĪŠANA ALUS DARĪTAVĀ” ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fondu piesaisti.

Kopējais projekta budžets sastāda 87’037,40 eur, no kura ES līdzfinansējums ir 24’840,72 eur.

Šī projekta ietvaros tiek veikti energoefektivitāti veicinoši būvdarbi, kā rezultātā plānots samazināt uzņēmuma primārās enerģijas patēriņu vidēji par 3,3%, kā arī nodrošināt siltumnīcefekta gāzu emisiju ietaupījumu 6,54 CO2 ekvavilenta tonnu apmērā.

 

21/06/2023

Kampaņa “Latvijas muzikālie labumi”

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras rīkotās kampaņas “Latvijas Labums” mērķis ir mainīt Latvijas iedzīvotāju iepirkšanās paradumus – mudināt izvēlēties vietējā ražojuma preces un produktus, tāpēc, sagaidot Līgo svētkus un Jāņus, Tērvetes alus kopā ar diviem citiem vietējiem aldariem –  “Valmiermuižas alus” un “Užavas alus” – apvienojās vēl nebijušā iniciatīvā –...

Lasīt vairāk

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras rīkotās kampaņas “Latvijas Labums” mērķis ir mainīt Latvijas iedzīvotāju iepirkšanās paradumus – mudināt izvēlēties vietējā ražojuma preces un produktus, tāpēc, sagaidot Līgo svētkus un Jāņus, Tērvetes alus kopā ar diviem citiem vietējiem aldariem –  “Valmiermuižas alus” un “Užavas alus” – apvienojās vēl nebijušā iniciatīvā – kopīgā dziesmā “Brūvēts Latvijā”, kas cildina Latvijā brūvētu alu. Aicinām klausīties, dziedāt līdzi un izvēlēties alu, kas no pašu zemes nācis!

Melodiju un vārdus dziesmai radījuši grupas “Dziļi violets” mūziķi Nauris Brikmanis un Valters Osis.

Valters Paškausks, AS “Tērvetes AL” valdes priekšsēdētājs, pauž:

Dalība šajā projektā mums likās pašsaprotama, jo ir svarīgi cilvēkiem atgādināt, kas ir tie produkti, kas tapuši pašu mājās. Mēs ļoti cienām projekta līdzdalībniekus – “Užavas” un Valmiermuižas alus darītavas – , jo viņi, tāpat kā mēs, ir īsteni Latvijas patrioti un dara savu darbu no sirds. Šajā reizē runāt par konkurenci nav svarīgi, jo apvienojamies kopīgā mērķī – atgādināt un celt godā Latvijā darītu alu.

Valmiermuižas alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis:

Šobrīd jau vairāk nekā 2/3 Latvijas veikalos pārdotā alus netiek ražots Latvijā un importētā alus etiķetes rotā poētiski latviski nosaukumi. Es lepojos, ka Valmiermuižas alus brūvēja un brūvēs tikai Latvijā, tikai Valmiermuižā. Tādēļ aicinu kopā ar “Latvijas labums” izvēlēties Latvijā darītu alu!

Bet “Užavas alus” direktore Irēna Pumpura norāda:
Iesaistījāmies šajā kopīgajā dziesmas projektā, jo gribējām atgādināt mūsu Latvijas iedzīvotājiem un tās ciemiņiem, ka Latvijā joprojām pastāv lieliska iespēja baudīt garšīgu un kvalitatīvu alu, kas tiek ražots tepat mūsu mājās – Latvijā! 
Lai skan Latvju dziesmas un plūst Latvijas garšīgais alus!

Visas dziesmas klausāmas un līdzi dziedamas, kā arī video stāsti skatāmi tīmekļvietnē www.latvijaslabums.lv, kā arī LTRK un “Latvijas Labums” sociālo tīklu kontos. Tāpat stāsti par Latvijas ražotājiem būs lasāmi vortālā tv3.lv, bet dziesmas līdzi dungot varēs “Rimi” veikalos.
Kustība “Latvijas Labums” ir izveidota 2014. gadā, lai veicinātu Latvijā ražotas produkcijas atpazīstamību un mudinātu izvēlēties vietējos produktus un preces. “Latvijas Labums” uztur un popularizē LTRK.

Dziesma “Brūvēts Latvijā” klausāma un līdzi dziedama:

•    YouTube
•    Spotify

Mūziķu viesošanās alus darītavā ”Tērvete” – VIDEO

20/06/2023

Viskijs "Tērvete" pārdošanā nonāks 2024. gadā

Tērvetes alus darītavas vadītājs Valters Paškausks laikrakstam “Latvijas Avīze” atklājis, ka “velkošais zirgs – alus – arī turpmāk būs “Tērvetes” galvenais produkts”, taču viskijs papildinās sortimentu un radīs jaunas pārdošanas iespējas. “Šis produkts top, balstoties uz mūsu iespējām. Mums ir izstrādātas un labi zināmas misas vārīšanas un raudzēšanas tehnoloģijas. Viss...

Lasīt vairāk

Tērvetes alus darītavas vadītājs Valters Paškausks laikrakstam “Latvijas Avīze” atklājis, ka “velkošais zirgs – alus – arī turpmāk būs “Tērvetes” galvenais produkts”, taču viskijs papildinās sortimentu un radīs jaunas pārdošanas iespējas.

“Šis produkts top, balstoties uz mūsu iespējām. Mums ir izstrādātas un labi zināmas misas vārīšanas un raudzēšanas tehnoloģijas. Viss sākas ar graudiem – izmantojam pašu audzētos. Atlika vien pievienot destilāciju un produkta noguldīšanu mucās,” laikrakstam atklājis Valters Paškausks.

Līdz šim Latvijā viskiju neviens neesot ražojis. Turklāt  šis process neesot ātrs – produkts mucā, kā minimums, jānotur trīs gadus un tas citus potenciālos ražotājus biedējot. Vēl jāizstrādā process, jānopērk iekārtas, un pastāv jautājums, vai pirmais viskijs sanāks perfekts. “Tērvete” šajā projektā darbojas vairāk nekā piecus gadus. Pimajai noguldītajai muciņai jūlijā nosvinējām četrus gadus. Katra muciņa reģistrēta PVD, kas veic kontroli. Puse no rezultāta esot atkarīga no tā, kā šis process tiek vadīts noguldīšanas laikā.

“Tērvetes” tehnologi izveidojuši miežu iesala viskiju, bet otrs būšot kukurūzas viskijs. Ideja par viskiju esot uzņēmuma komandas darbs. Latvijas tirgū viskijs tiek realizēts ap divi tūkstoši tonnu jeb 2 miljoni litru gadā, bet “Tērvetes” ražošanas kapacitāte ir viens procents no tā un pagaidām neesot runas par eksportu. Taču pēc trīs – pieciem gadiem gan varētu domāt par lielāku viskija ražošanas apjomu. Pašlaik mūsu velkošais zirgs ir alus, kas veido ap 90 % no apgrozījuma,” uzsver Paškausks.

Līdz šim uzņēmums ieguldījis aptuveni 14 miljonus eiro un šogad un nākamgad tiks ieguldīti vēl 4 miljoni jaunas pildītavas izveidē, palielinot jaudu, kā arī citos projektos. Investīcijas ļauj automatizēt procesus. Ar to pašu darbinieku skaitu uzņēmums saražo trīs reizes vairāk nekā pirms 10 gadiem. “Ja gribam attīstīties un palielināt jaudu, jāinvestē. Sešus mēnešus gadā strādājam septiņas dienas nedēļā 24 stundas diennaktī. Nākotnē darbaspēka izmaksas augs, mazāk cilvēku gibēs strādāt fizisku darbu, tāpēc jāiegulda,” pauda uzņēmuma vadītājs.

Pilnu interviju lasīt ŠEIT

27/09/2022

“Tērvetes” – jau atkal mīlētākais alus zīmols Latvijā!

Ikgadējā Baltijas valstu izcilāko zīmolu godināšanas forumā, kurā norisinājās arī vērtīgas diskusijas un starptautiski atzītu ekspertu vieslekcijas, tika nosaukti Baltijas spožākie un sabiedrībā iecienītākie zīmoli 2022. gadā. Mīlētāko alus zīmolu kategorijā zīmols “Tērvete” nemainīgi ieņem 1. vietu jau vairāku gadu garumā! No sirds pateicamies par augsto novērtējumu, tas mums dod...

Lasīt vairāk

Ikgadējā Baltijas valstu izcilāko zīmolu godināšanas forumā, kurā norisinājās arī vērtīgas diskusijas un starptautiski atzītu ekspertu vieslekcijas, tika nosaukti Baltijas spožākie un sabiedrībā iecienītākie zīmoli 2022. gadā.
Mīlētāko alus zīmolu kategorijā zīmols “Tērvete” nemainīgi ieņem 1. vietu jau vairāku gadu garumā! No sirds pateicamies par augsto novērtējumu, tas mums dod spēku turpināt strādāt!

Vairāk informācijas: https://balticbrands.eu/en