No pašu zemes nācis!

Kas mūs vieno?

Mēs iedvesmojam ikvienu būt pašam un lepoties ar mūsu Latviju, radot produktus no vietējām izejvielām. Mēs no sirds sniedzam nemainīgi gardus un veldzējošus mirkļus mūsu draugiem un klientiem – gandarījuma pilnai kopā būšanai!

Kur mēs virzāmies?

Mēs sniedzam ieguldījumu nākotnē, vienmēr attīstoties, darot lietas atbildīgi, saudzējot resursus un izvirzot kvalitāti pirmajā vietā, lai TĒRVETE mājotu katra cilvēka sirdī. Mūsu pamatīgumā un tradīcijās ir spēks.

hops

Alus darītava “Tērvete” tika uzbūvēta 1971. gadā, kur uzsāka brūvēt šodien tik pazīstamo un augsti novērtēto alu “Tērvete”. Laikam ritot, alus darītava ir augusi, attīstījusies un ražoto dzērienu klāsts ir kļuvis plašāks. Šodien mūsu dzērienu sortimentā ir ne tikai alus, bet arī kvass, dzeramais ūdens, kokteiļi un garšūdeņi, turklāt neapstājamies pie sasniegtā, bet domājam par arvien jauniem dzērienu veidiem, ar ko bagātināt savu produktu portfeli, lai pircējiem piedāvātu labāko, kas nācis no mūsu pašu zemes.

Alus darītava “Tērvete” ietilpst “Agrolats” grupā, kas apvieno uzņēmumus ar vienādu izpratni, vērtībām un pieeju biznesa attīstībai, kā arī vienotu mērķi – veidot ilgtspējīgu, savstarpēji atbalstošu uzņēmējdarbības vidi Latvijā un sniegt savu ieguldījumu kopējā tautsaimniecības attīstībā.

Alus darītava “Tērvete” ir pilnībā Latvijā radies uzņēmums, kura attīstībā pēdējo 10 gadu laikā ieguldīti vairāk nekā 15 miljonu eiro, kas sekmējis uzņēmuma kļūšanu par visstraujāk augošo dzērienu ražotāju Latvijā, par ko liecina 2020. gadā saražoto dzērienu apjoms – 10 000 m3.

Mēs no sirds lepojamies ar to, ka būtiski lielākā daļa – 99% – ražošanā izmantoto izejvielu ir audzētas Latvijā, mūsu pašu uzņēmumu saimē.

15 milj.

produktu vienību saražojam gada laikā

60

nodarbinām vidēji 60 darbinieku

#1

mīlētākais alus zīmols Latvijā

Valters Paškausks

Valters Paškausks

AS Tērvetes AL valdes priekšsēdētājs

Valters darbu alus darītavā 2013.gadā uzsāka kā raudzēšanas tehnologs, kas līdz niansēm palīdzējis izprast visus alus darīšanas procesa posmus. Nu jau vairākus gadus Valters ir AS Tērvetes AL valdes priekšsēdētājs un uzņēmumu redz kā savu otro ģimeni, kurā izjūt gan rūpes, gan gādību, gan ģimenisku atmosfēru.

“Kreatīvā vide, kas šeit valda, vienmēr virza uz attīstību un rada interesi par visdažādākajām ar alus nozari saistītajām lietām. Ļoti novērtēju dinamisko darba ritmu, kas dod iespēju būt nepārtrauktā kustībā un ne mirkli neļauj garlaikoties, turklāt sniedz vienreizēju iespēju katru dienu satikt jaunus un interesantus cilvēkus. Uzņēmums, manuprāt, ir vislabākais skolotājs – tas motivē un rada vēlmi nemitīgi iemācīties ko jaunu un vienmēr būt lietas kursā gan par nozari, gan biznesa vidi kopumā. Radītie produkti un uzņēmuma sasniegtie rezultāti man ir viens no visnozīmīgākajiem gandarījuma avotiem, kas rada patiesu labsajūtu.”

Jautāts par vērtībām, ko darbiniekos vērtē visaugstāk, Valters atbild, ka tās ir neatlaidība, uzņēmība, vēlme praktiski mācīties, attīstīties un sasniegt gandarījuma sajūtu, spēja saprast citus, patiesa līdzjūtība un vēlme palīdzēt.

Savukārt, kā 3 dzīves pamatprincipus, kuri svarīgi ir gan pašam, gan ko būtu vērts zināt citiem, Valters min:

Nebaidies no izaicinājumiem, jo tie padara tevi stiprāku!

Izturies pret citiem tā, kā tu gribētu, lai viņi izturas pret tevi!!

Smelies iedvesmu paveiktajā!

Anita Krāģe

Alus darītavas tehnoloģe kopš 1971.gada

Anitas kundze darbu Tērvetes alus darītavā uzsāka 1971.gada februārī, kad pašā alus darītavā vēl nebija uzstādītas pat iekārtas, bet viņas darba vietā – laboratorijā – bija tikai rakstāmgalds. Anitas kundzi šeit var sastapt aizvien – pirmdienās viņa joprojām ierodas uz iknedēļas degustācijām, ir atbildīga par tehnoloģiskajiem jautājumiem un kvalitātes uzraudzību. Vaicāta, ko viņai nozīmē šī vieta, Anitas kundze atbild, ka Tērvetes AL viņai ir kā bērns, jo šajā vietā pavadīts viss mūžs, ielikts ļoti daudz darba un enerģijas.

“Man vienmēr ir bijis liels prieks redzēt atbalstu no kolēģiem tai vīzijai, kas man bijusi attiecībā uz to, kādam bija jābūt Tērvetes alum. Vienmēr esmu baudījusi kolektīva atbalstu, iedrošinājumu un, jā, arī pozitīvu kritiku, kas palīdzējis tiekties uz pilnību. Esmu ļoti gandarīta redzēt, kā attīstās šī alus darītava. Tie sapņi un mērķi, kādi mums kādreiz bija, tagad šeit ir redzami taustāmā veidā; katru dienu, ejot cauri ražotnei, varu tikai priecāties par visu, ko redzu.

Mūsu veiksmes stāsta pamatā, manuprāt, ir tas apstāklis jeb laimīgā sagadīšanās, ka bijām satikušies cilvēki ar līdzīgām, pamatīgām vērtībām, kā arī, pateicoties mūsu spītībai – mēs vienmēr visi kā viens esam bijuši ļoti prasīgi attiecībā uz kvalitāti, uz garšu, nepiekāpāmies pat ne detaļās. Jau senos laikos tas mums palīdzēja izcelties un plūkt laurus dažādās alus apbalvošanas ceremonijās. Atceros, ka vienmēr pēc tām paldies tika pateikts katram darbiniekam. Arī grūtiem brīžiem gājām cauri visi kopā – sanācām un vienojāmies, kā un ko tālāk darīsim.”

Vienmēr esmu dzīvojusi pēc principa - nevajag sevi stādīt augstāk par citiem, vajag rēķināties ar jebkuru no strādniekiem, neatkarīgi no amata un profesijas. Spēks ir komandā, ne indivīdos.

Vilnis Krievkalns

Alus darītavas mehānikas inženieris kopš 1979.gada

Vilnis alus darītavā strādā jau kopš 1979.gada, bet kā galvenais inženieris jau 30 gadus. Pēc izglītības iegūšanas Vilnis kādu laiku strādājis Rīgā, bet ļoti gribējies uz Latvijas laukiem, latvisku vidi, tāpēc atgriešanās dzimtajā pusē bijusi likumsakarīga. Jautāts, kāpēc tieši šī alus darītava un kas ir šīs gadu desmitiem ilgās mīlestības pamatā, Vilnis atbild:

“Jau agrā jaunībā vasarās piestrādāju šeit, jo mamma uzņēmumā bija grāmatvede. Jau tad redzēju darbinieku lepnumu par Tērvetes alu, par kvalitāti, ko viņi spēja nodrošināt. Ja citu ražotāju alum derīguma termiņš tajos senajos laikos bija 7 dienas, Tērvetes alum tas bija 9 dienas. Lepnums visus šos gadus ir nācis līdzi, un mans mērķis darbā vienmēr ir bijis strādāt tā, lai augsto kvalitātes līmeni noturētu. Un tas nav tikai mans mērķis, šeit vienmēr strādājuši tādi cilvēki, kuriem ir rūpējis Tērvetes zīmols, kuri bijuši savā ziņā pat fanātiski ar mērķi nepārtraukti kaut ko uzlabot. Arī tagad, kad nāk strādāt jaunā paaudze, mēs, esošie darbinieki, šīs svarīgās vērtības cenšamies nodot tālāk.”

Viļņaprāt, veiksmes formula ir gaužām vienkārša – viens neko izdarīt nevar, tam ir vajadzīga komanda, kā arī – jādara tas, kas no sirds patīk, tad viss noteikti izdosies!

Viļņaprāt, veiksmes formula ir gaužām vienkārša – viens neko izdarīt nevar, tam ir vajadzīga komanda, kā arī – jādara tas, kas no sirds patīk, tad viss noteikti izdosies!